Włamywacz do domków letniskowych zatrzymany - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacz do domków letniskowych zatrzymany

Data publikacji 04.03.2014

Policjanci z komisariatu w Dobrem rozwiązali kilka spraw dotyczących włamań do domków letniskowych popełnionych na jesieni 2013 roku w Woli Polskiej. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego o te włamania 53-letniego Adama C., mieszkańca tej samej gminy, w której miały miejsce opisywane przestępstwa. Odzyskano część skradzionych, głównie metalowych elementów wyposażenia, które odnaleziono na jednym z lokalnych skupów złomu. Adamowi C. grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Dobrego od kilku miesięcy pracowali przy sprawach dotyczących włamań do domków letniskowych w Woli Polskiej. Kilka z nich miało miejsce na jesieni 2013 roku. Funkcjonariusze dokładnie analizowali wszystkie przestępstwa, typując jednocześnie osoby mogące mieć związek z włamaniami.

Kolejny razy w kręgu policyjnych podejrzeń znalazł się 53-letni Adam C. z gminy Jakubów, który już wcześniej był karany za podobne włamania. Policjanci postanowili znowu sprawdzić mężczyznę.

Na jednym z lokalnych skupów złomu odnaleziono metalowe przedmioty, które mogły pochodzić z działek letniskowych. Idąc tym tropem policjanci dotarli do Adama C.

Mężczyzna trafił na policyjne przesłuchanie. Wstępnie przyznał się policjantom do popełnionych przestępstw. Z uwagi na fakt, że miał już wcześniej przedstawione zarzuty za włamania do domków, w najbliższym czasie będzie miał prawdodobnie stawiane kolejne zarzuty karne. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

dn/aw