Policjant uratował mężczyznę - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant uratował mężczyznę

Data publikacji 22.01.2014

Sierżant sztabowy Marcin Kędel dzielnicowy z Komisariatu Policji w Serocku uratował mężczyznę. Dzięki przeprowadzonej przez policjanta resuscytacji 81-letniemu mężczyźnie powróciły czynności życiowe. Do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego policjant otoczył mężczyznę właściwą opieką.

20 stycznia około 11.10 do Komisariatu Policji w Serocku dodzwoniła się kobieta i poinformowała, że dzień wcześniej około 13.00 wyszedł z domu w Warszawie jej 81-letni mąż i do chwili obecnej nie ma z nim żadnego kontaktu. Kobieta poprosiła o sprawdzenie czy nie przebywa on na działce letniskowej w powiecie legionowskim. Sierżant sztabowy Marcin Kędel natychmiast udał się pod wskazany adres. Mimo wielokrotnego pukania do drzwi i dzwonienia domofonem nikt nie otwierał. Wtedy policjant wszedł do środka przez otwarte drzwi.

Sierż. sztab. Marcin Kędel zauważył nieprzytomnego mężczyznę. Policjant stwierdził brak funkcji życiowych u mężczyzny i natychmiast rozpoczął reanimację. W międzyczasie poinformował dyżurnego Komisariatu Policji w Serocku, aby ten wezwał pogotowie ratunkowe. Po kilkuminutowej reanimacji mężczyzna zaczął oddychać. Przybyłe na miejsce pogotowie zabrało go do jednego z warszawskich szpitali.

Sierżant sztabowy Marcin Kędel służbę w Policji pełni od 7 lat. Obecnie jest dzielnicowym Komisariatu Policji w Serocku. Sierżant sztabowy Marcin Kędel wykazał się profesjonalizmem i wielkim zaangażowaniem.

ea/ds