Policjanci zatrzymali fałszywego wnuczka - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali fałszywego wnuczka

Data publikacji 18.01.2014

Policjanci z Woli zatrzymali podejrzewanego o oszustwo 27-letniego mężczyznę. Sprawca podając się za kuzyna, próbował wyłudzić pieniądze od starszej kobiety. Czujność pracownika banku i szybka reakcja policjantów doprowadziła do zatrzymania Pawła S. Mężczyzna usiłował wyłudzić od jednej z mieszkanek dzielnicy 20 tys. złotych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zgodnie z kodeksem karnym za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W godzinach rannych jedna z mieszkanek Woli odebrała telefon. Rozmówca twierdził, że jest jej kuzynem i pilnie potrzebuje 90 tysięcy złotych, ponieważ ma problemy finansowe. Kobieta myślała, że faktycznie rozmawia z członkiem rodziny i chcąc mu pomóc oznajmiła, że może wypłacić z konta jedynie 20.000 złotych. Mężczyzna natychmiast zgodził się i zaproponował, że w udaniu się do placówki bankowej pomoże jej jego znajomy, który zawiezie 85-latkę samochodem do banku.

Tam podczas wypłaty pieniędzy pracownik banku zorientował się, że obsługiwana przez niego klientka może paść ofiarą spotykanej metody „ na wnuczka” i o swoich podejrzeniach zaalarmował policję. Błyskawicznie na miejscu pojawili się mundurowi. W środku zatrzymali kompletnie zaskoczonego 27-letniego Pawła S. Oszust trafił do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty usiłowania oszustwa. Dzisiaj sąd rozważy wniosek o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.29 MB)