Nietrzeźwy wiózł 16-latka z narkotykami - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy wiózł 16-latka z narkotykami

Data publikacji 16.01.2014

1,7 promila alkoholu w organizmie miał kierowca audi, który wjechał do rowu. 16-letni pasażer samochodu również był nietrzeźwy, a dodatkowo miał przy sobie narkotyki. Po wytrzeźwieniu obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty. 33-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej, sprawą nieletniego zajmie się sąd rodzinny.

Po północy grodziscy policjanci zostali wezwani do kolizji przy ul. Chełmońskiego. Na miejscu okazało się, że kierujący audi uderzył w słupek i wjechał do rowu. Już podczas wstępnej rozmowy z mężczyzną funkcjonariusze znali przyczynę zdarzenia. 33-latek był nietrzeźwy. Po zbadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że kierowca ma w organizmie 1,7 promila alkoholu.

Podczas kontroli kierowcy policjanci zauważyli, że stojący obok samochodu młody pasażer wyrzucił coś na ziemię. Funkcjonariusze natychmiast zabezpieczyli torebkę z suszem roślinnym. Szybko wyszło na jaw, że 16-latek również był pijany, w jego organizmie było prawie 1,5 promila alkoholu.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w celach grodziskiej komendy. Po wytrzeźwieniu Paweł W. usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu nawet 2 lata więzienia. 33-latek dodatkowo odpowie za spowodowanie w tym stanie kolizji drogowej. Sebastian M. został przesłuchany jako nieletni sprawca czynu karalnego - posiadania środków odurzających. Policjanci wyjaśnią także co pijany 16-latek robił w nocy w towarzystwie nietrzeźwego kierowcy. Jego sprawą i dalszym losem zajmie się sąd rodzinny.

kz/aw