Poszukiwany handlował podrobionym towarem - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany handlował podrobionym towarem

Data publikacji 09.01.2014

Kolejny raz specjaliści do walki z przestępczością gospodarczą piaseczyńskiej komendy podczas kontroli centrum handlowego w Wólce Kosowskiej zabezpieczyli podrobiony towar. 48-letni obywatel Wietnamu oferował do sprzedaży bluzki dziewczęce z podrobionymi znakami towarowymi. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to 3000 złotych. Dodatkowo mężczyzna jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu przez Prokuraturę Rejonową w Kartuzach.

Piaseczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej kontrolowali centrum handlowe w Wólce Kosowskiej. Sprawdzali, czy oferowany przez sprzedających towar jest udostępniany klientom zgodnie z prawem. Policjanci nie musieli długo czekać na efekty swojej pracy. Ich uwagę zwrócił towar oferowany do sprzedaży przez 48-letniego obywatela Wietnamu.

Policjanci przejrzeli część towaru i nabrali wątpliwości, co do jego pochodzenia. Mężczyzna oferował do sprzedaży min. bluzki dziewczęce. Policjanci podejrzewali, że w przypadku ponad 70 sztuk bluzek znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że kontrolowany towar ma zastrzeżone znaki towarowe znanych światowych marek. Wartość zabezpieczonego towaru szacuje się na kwotę 3000 złotych.

To jeszcze nie koniec kłopotów 48-letniego mężczyzny. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu przez Prokuraturę Rejonową w Kartuzach.

Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności nawet do lat 5.

ea/hkk