Aresztowany za rozbój w sylwestrową noc - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za rozbój w sylwestrową noc

Data publikacji 07.01.2014

Dzięki wilanowskim kryminalnym do aresztu trafił mężczyzna, który jest podejrzany o dokonanie rozboju w sylwestrową noc. Pokrzywdzony został zaatakowany młotkiem, a potem okradziony z telefonu komórkowego i zegarka. 58-letni Włodzimierz B. wpadł w ręce policjantów dzień później. Teraz może mu grozić kara do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w ostatnią noc starego roku. Z informacji wilanowskich policjantów wynika, że pokrzywdzony pił alkohol w mieszkaniu na terenie dzielnicy z nowo poznanymi mężczyznami, którzy potem napadli na niego. Sprawcy zaatakowali go gumowym młotkiem, którym bili go po całym ciele. Potem zabrali mu telefon komórkowy oraz zegarek o wartości 800 złotych. Mężczyzna, który doznał licznych obrażeń poinformował o zdarzeniu mundurowych, którzy natychmiast zajęli się sprawą.

Z informacji wilanowskich kryminalnych wynikało, że związek ze zdarzeniem może mieć Włodzimierz B. Policjanci zatrzymali 58-latka w mieszkaniu. Mężczyzna był już karany za podobne przestępstwo. W prokuraturze usłyszał zarzut za rozbój popełniony w warunkach recydywy. Teraz funkcjonariusze poszukują jego wspólnika. Może mu grozić kara do 12 lat więzienia.

ea/mb