Goście okradli lokatora - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Goście okradli lokatora

Data publikacji 03.01.2014

Z ustaleń policjantów wynika, że gościnę wykorzystali do kradzieży. Z mieszkania, w którym odbywała się zakrapiana alkoholem impreza, skradli laptopa, gitarę elektryczną, aparat fotograficzny oraz pieniądze. 27-letni Mateusz C. został zatrzymany przez bemowskich funkcjonariuszy i osadzony w policyjnej celi. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Pokrzywdzony zaprosił do swojego mieszkania dwóch nieznanych mu mężczyzn, z którymi następnie pił wspólnie alkohol. W pewnym momencie właściciel mieszkania zasnął. Gdy się obudził, w lokalu nie było już nikogo. Pokrzywdzony zorientował się, że nie ma laptopa, telefonu komórkowego, aparatu fotograficznego, dokumentów tożsamości, pieniędzy oraz gitary elektrycznej. Straty oszacował na kwotę około tysiąca złotych.

Mężczyzna od razu pojechał na Śródmieście w poszukiwaniu mężczyzn i chęci odzyskania swoich rzeczy. W pasażu handlowym zauważył jednego z nich i podbiegł do idącego patrolu policji wskazując mężczyznę, jako sprawcę kradzieży w jego mieszkaniu.

Mundurowi zatrzymali 27-letniego Mateusza C. Przy nim policjanci ujawnili dokument tożsamości należący do innej osoby. Dalsze czynności w sprawie wykonywali już policjanci z Bemowa. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie Mateuszowi C. dwóch zarzutów: kradzieży gitary elektrycznej oraz ukrywania dokumentów. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu i poddał dobrowolnie karze. Policjanci ustalają teraz dane drugiego z mężczyzn, jego zatrzymanie jest tylko kwestią czasu.
jb/ij