Rozbój z nożem w ręku - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbój z nożem w ręku

Data publikacji 18.10.2013

Policjanci z komisariatu w Wawrze zatrzymali 45-letniego Dariusza B., który podejrzany jest o dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyzna po libacji alkoholowej zaatakował śpiącego znajomego i zażądał oddania zegarka. Kiedy pokrzywdzony nie wyraził chęci pozbycia się swojej własności napastnik sięgnął po kuchenny nóż i zagroził, że go użyje, jednocześnie sam ściągnął zegarek z ręki swej ofiary. Teraz za popełnione przestępstwo 45-latek odpowie przed sądem.

Policjanci z Wawra zostali zaalarmowani przez pokrzywdzonego, który zgłosił rozbój. Na miejscu zdarzenia natychmiast pojawili się funkcjonariusze, którzy bardzo szybko i sprawnie opanowali sytuację i błyskawicznie zatrzymali podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa, 45-letniego Dariusza B. Dodatkowo stróże prawa w łóżku mężczyzny odnaleźli i zabezpieczyli zegarek, który w wyniku rozboju utracił pokrzywdzony.

Z relacji zawiadamiającego wynikało, że przyszedł do znajomego na spotkanie towarzyskie, które zakrapiane było alkoholem. Po zakończonej imprezie pokrzywdzony poszedł spać. W pewnym momencie poczuł, że ktoś szarpie go za rękę. Okazało się, że jakiś mężczyzna próbuje zdjąć mu z ręki zegarek. Nie uda łomu się to i wówczas zażądał, by zawiadamiający dobrowolnie mu go oddał. Kiedy groźby też nie poskutkowały, napastnik sięgnął po nóż, przykładając go do szyi ofiary i grożąc użyciem, ukradł zegarek.

45-letni Dariusz B. trafił do policyjnej celi. Policjanci pionu kryminalnego i dochodzeniowego zgromadzili materiał dowodowy, który dał podstawy do przedstawienia zatrzymanemu w prokuraturze zarzutu dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

ea/jw