Agresywni powybijali szyby - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Agresywni powybijali szyby

Data publikacji 18.10.2013

Dzięki właściwej postawie obywatelskiej pasażerów autobusu doszło do ujęcia i zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o uszkodzenie mienia. Agresywni i pijani wtargnęli do autobusu. A trakcie awantury doszło do szarpaniny pasażerów z podejrzanymi. W pewnej chwili jeden z zatrzymanych mężczyzn rzucił wkładem betonowego kosza w szybę autobusu, czym spowodował jej uszkodzenie. Zaalarmowani policjanci na miejscu zatrzymali Artura M. i Kamila Z. Funkcjonariusze ustalili, że obaj uszkodzili wcześniej jeszcze dwa inne pojazdy. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu z północnopraskiej komendy przedstawili obu mężczyznom zarzuty uszkodzenia mienia.

Było około 7.00 rano. Zaalarmowani policjanci z północnopraskiej patrolówki interweniowali wobec dwóch podejrzanych mężczyzn o uszkodzenie mienia. Z informacji, jakie posiadali funkcjonariusze wynikało, że dwóch pijanych mężczyzn awanturuje się z pasażerami autobusu zaparkowanego przy ulicy Wileńskiej. W końcu doszło do szarpaniny pasażerów z mężczyznami. Po chwili jeden z nich chwycił wkład betonowego kosza i uderzył w szybę autobusu, co spowodowało jej uszkodzenie. Kiedy policjanci byli już na miejscu, podejrzewanych trzymali za ręce pasażerowie.

Funkcjonariusze zatrzymali Artura M. i Kamila Z. Obaj mężczyźni trafili do policyjnej celi. Badanie alkomatem wykazało, że obaj byli pod wpływem alkoholu. Artur M. miał niemalże promil alkoholu w organizmie, Kamil Z. miał ponad 1,5 promila. W trakcie dalszych ustaleń okazało się, że podejrzani uszkodzili dwa inne zaparkowane pojazdy. Łączne starty oszacowane przez pokrzywdzonych wyniosły 16.000 złotych. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu z północnopraskiej komendy, po zebraniu materiału dowodowego, przedstawili 19-letniemu Arturowi M. trzy zarzuty uszkodzenia mienia. 22-letni Kamil Z. usłyszał dwa zarzuty uszkodzenia mienia. Obaj podejrzani w trakcie przesłuchania przyznali się do zarzucanych czynów.

ea/ms
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.4 MB)