Policjanci zabezpieczyli nielegalne oprogramowanie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli nielegalne oprogramowanie

Data publikacji 17.10.2013

Piaseczyńscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli w trzech firmach nielegalne oprogramowania. Komputery z zainstalowanymi „piratami” wykorzystywały firmy handlujące w Wólce Kosowskiej. Efekt policyjnej akcji to zabezpieczenie twardego dysku i dwóch laptopów, na których specjaliści odnaleźli programy wykorzystywane bez wymaganych licencji.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą piaseczyńskiej komendy przeprowadzili wczoraj kontrolę firm prowadzących działalność w Wólce Kosowskiej. Według uzyskanych przez funkcjonariuszy informacji użytkowano tam komputery z nielegalnym oprogramowaniem. Policjantom towarzyszył specjalista z zakresu ochrony praw autorskich i weryfikacji danych zawartych na nośnikach elektronicznych.

Informacje, jakimi dysponowali policjanci, potwierdziły się w stu procentach. Funkcjonariusze sprawdzili komputery znajdujące się w kontrolowanych firmach. Na każdym z nich zainstalowane były nielegalne wersje programów. W wyniku kontroli zabezpieczono twardy dysk i dwa laptopy. Obecni w trakcie kontroli pracownicy i właściciele firm przyznali, że nie posiadają wymaganych licencji. W kontrolowanych firmach pirackie oprogramowania spowodowały straty producentów oprogramowania komputerowego, które wstępnie szacowane są na kwotę ponad 2600 zł. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi Wydział ds. PG.

hkk/aw