Nieletni napadli na parę wracającą z przyjęcia - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni napadli na parę wracającą z przyjęcia

Data publikacji 17.10.2013

Po zgłoszonym napadzie, na miejscu, wywiadowcy spostrzegli jednego z napastników, który uciekał. W trakcie pościgu funkcjonariusz krzyczał „stój policja” i dalej biegł za mężczyzną. Widząc, że mężczyzna dalej ucieka, jeszcze raz krzyknął, aby ten zatrzymał się, bo użyje broni służbowej. Dopiero wtedy młody mężczyzna zatrzymał się. W tym czasie na ulicy leżała pobita kobieta i jej kolega. Z ustaleń policjantów wynikało, że w nocy dwóch nieletnich zaczepiło parę wracającą z urodzin. Obaj wykazali się wyjątkową agresją wobec pokrzywdzonych. Jeden z nieletnich, próbując wyrwać pokrzywdzonej torebkę, chwycił ją za gardło, próbował dusić i uderzył w twarz, po czym kopał kobietę. Drugi w tym czasie zażądał od pokrzywdzonego pieniędzy, następnie popchnął go, przewrócił na ziemię i kopał po całym ciele. Drugi z nieletnich napastników został ustalony i zatrzymany przez wywiadowców kolejnego dnia.

Była 4.00 nad ranem. Wracającą z urodzin parę zaczepiło dwóch młodych mężczyzn. W pewnej chwili jeden z napastników, próbując wyrwać pokrzywdzonej torebkę, chwycił ją za gardło, próbował dusić i uderzył w twarz, po czym kopał kobietę. Drugi w tym czasie zażądał od pokrzywdzonego pieniędzy, następnie popchnął go, przewrócił na ziemię i kopał po całym ciele.

Zaalarmowani wywiadowcy z północnopraskiej komendy natychmiast udali się na miejsce. Dalej cała sytuacja potoczyła się dynamicznie. Policjant spostrzegł uciekającego nieletniego, nie czekając udał się za nim w pościg. Funkcjonariusz krzycząc „stój policja” dalej biegł za podejrzewanym. Dopiero, kiedy jeszcze raz wydał okrzyk i wyjął broń służbową, nieletni zatrzymał się. Okazał się nim znany policjantom16-latek . Funkcjonariusze powiadomili karetkę pogotowia, która zabrała pokrzywdzonego do szpitala.

Drugi z nieletnich napastników został ustalony i zatrzymany kolejnego dnia. Obaj trafili do policyjnej izby dziecka. Okazało się, że jeden z nieletnich właśnie tego dnia miał wrócić z przepustki do Zakładu Poprawczego. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości wśród osób nieletnich z północnopraskiej komendy określili 16-latkom czyny karalne dotyczące usiłowania rozbojów. Dalej sprawą nieletnich zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

ea/ms