Napadli na nastolatków - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na nastolatków

Data publikacji 14.10.2013

Kryminalni z Targówka zatrzymali mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju na dwóch nastolatkach. Pierwszy z napastników został zatrzymany już na drugi dzień po zdarzeniu. Drugi wpadł kilka dni później. Z ustaleń policjantów wynikało, że podejrzani podeszli do dwóch małoletnich chłopców po czym jeden z nich uderzył pokrzywdzonego i zabrał mu opakowanie z budyniem. Drugi z nich uderzył pałką teleskopową kolejnego z pokrzywdzonych zabierając mu telefon komórkowy. Obaj usłyszeli zarzuty rozboju. Sąd zastosował wobec Norberta J. trzy miesiące aresztu, Adrian S. został objęty dozorem policyjnym.

Do zdarzenia doszło w środku dnia. W parku, do dwóch 15-latków, podeszło dwóch mężczyzn. Pierwszy z nich uderzył w twarz pokrzywdzonego mówiąc, że „ma dać na browara”, po czym zabrał mu opakowanie z budyniem. Drugi z napastników uderzył pałką teleskopową w nogę drugiego z pokrzywdzonych i zabrał mu telefon komórkowy o wartości 700 złotych. Po tym napastnicy oddalili się.

Kryminalni po zgłoszonym rozboju od razu zajęli się ustaleniem i zatrzymaniem podejrzanych osób. Już na drugi dzień policjanci zatrzymali jednego z podejrzanych. Drugi wpadł kilka dni później.

Norbert J. (17 l.) i Adrian S. (19 l.) trafili do policyjnej celi. Śledczy z Targówka, po zebraniu materiału dowodowego, przekazali podejrzanych w ręce prokuratora. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju. Sąd, na wniosek prokuratury, zastosował wobec Norberta J. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Adrian S. został objęty dozorem policyjnym. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

ms


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.8 MB)