Areszty za rozbój z użyciem noża - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty za rozbój z użyciem noża

Data publikacji 14.10.2013

Grodziscy kryminalni ustalili i zatrzymali dwóch sprawców rozboju. 28-latek i 19-latek weszli do domu sąsiadki i grożąc jej nożem okradli z pieniędzy. Obaj mężczyźni wpadli już następnego dnia od zgłoszenia przestępstwa. Tomasz G. i Łukasz K. usłyszeli zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Decyzją sądu obaj zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Za ten czyn grozi im nawet po 12 lat więzienia.

Ustalanie sprawców nocnego rozboju w podgrodziskiej miejscowości rozpoczęło się natychmiast po zgłoszeniu przestępstwa przez syna pokrzywdzonej kobiety. Zgłaszający poinformował policjantów, że do domu, w którym mieszka jego 86-letnia matka, weszło w nocy 2 mężczyzn, którzy zażądali od niej pieniędzy. Gdy usłyszeli odmowę, jeden z nich wyjął nóż i przykładając go kobiecie do szyi, ponowił swoje żądania. Przestraszona kobieta oddała napastnikom ponad 500 złotych.

Po dokładnej analizie zgłoszenia i rozmowie z pokrzywdzoną kobietą, grodziscy kryminalni rozpoczęli poszukiwania sprawców rozboju. Jeszcze tego samego dnia, na podstawie skrupulatnej pracy operacyjnej, policjanci wytypowali podejrzanych mężczyzn. Rano funkcjonariusze pojechali do ich miejsc zamieszkania. Szybko potwierdzili, że sprawcami tego przestępstwa są dwaj sąsiedzi pokrzywdzonej w wieku 28 i 19 lat. W domu starszego z nich policjanci znaleźli użyty podczas przestępstwa nóż. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani.

W toku dalszych czynności wyszło na jaw, że 28-latek przebywa na przerwie w odbywaniu kary za wcześniejsze przestępstwa. Zarówno Tomasz G., jak i Łukasz K. usłyszeli zarzuty dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Prokuratura i sąd przychyliły się do wniosku policjantów o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec obu mężczyzn. Sprawcy rozboju trafią tam na najbliższe 3 miesiące. Popełnione przez nich przestępstwo zagrożone jest karą nawet 12 lat więzienia.

kz/aw