Aresztowany za znęcanie nad rodziną - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za znęcanie nad rodziną

Data publikacji 11.10.2013

Na trzy miesiące tymczasowego aresztu trafił 59-letni mieszkaniec Nieporętu. Grzegorz K. podejrzany jest o to, że od kilku miesięcy znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją rodziną. Miarka się przebrała, kiedy napastnik zaczął grozić pozbawieniem życia zastraszając niebezpiecznymi przedmiotami. Grozi mu teraz 5 lat pozbawienia wolności.

Do komisariatu w Nieporęcie dotarło zgłoszenie, że jeden z mieszkańców wszczął awanturę w domu. Policjanci pojechali na miejsce i zatrzymali nietrzeźwego Grzegorza K. Kiedy wrócił do domu ponownie zgotował rodzinie piekło.

Po tej interwencji nie wrócił już do domu tylko stanął przed sądem. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Jak ustalili nieporęccy dochodzeniowcy, 59-latek od kilku miesięcy znęcał się fizycznie i psychicznie  nad swoimi najbliższymi. Nadużywał alkoholu, wszczynał awantury domowe, wyzywał oraz bił żonę i dwie córki. Do tego dochodziły groźby pozbawienia życia przy użyciu niebezpiecznych przedmiotów takich jak piła mechaniczna czy kij zakończony trzema ostrzami.

Mężczyzna usłyszał już zarzut opisany w artykule 207 kodeksu karnego. Czeka go rozprawa karna. Za swoje zachowanie może trafić za więzienne mury nawet na 5 lat.

ek/aw