Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zostali zatrzymani, bo uszkodzili elementy sieci energetycznej

Data publikacji 09.10.2013

Zarzut uszkodzenia elementów sieci energetycznej, a dokładnie transformatora, usłyszało trzech mieszkańców powiatu mińskiego: 21-letni Łukasz W., 29-letni Marcin O. i 21-letni Tomasz G. Za przestępstwo, o którego popełnienie są podejrzani, grozi im teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z halinowskiego komisariatu otrzymali zgłoszenie z rejonu energetycznego, że ktoś może "majstrować" przy transformatorze w Chrośli przy ulic Lawendowej. Kiedy policjanci wraz z elektrykami pojechali na miejsce, okazało się, że transformator został odcięty od zasilania i przesunięty na platformie przy pomocy pasów holowniczych.

W rejonie tego miejsca funkcjonariusze odnaleźli auto, którym prawdopodobni sprawcy mogli przyjechać na miejsce. Zabezpieczono pasy i narzędzia, które mogły posłużyć do demontażu transformatora. Funkcjonariusze rozpoczęli działania zmierzające do ustalenia personaliów osób, które mogły mieć związek z porzuconym autem i całym zdarzeniem.

Następnego dnia do policyjnego aresztu trafiło trzech mężczyzn, mieszkańców powiatu mińskiego, którzy podejrzewani są o uszkodzenie transformatora, a tym samym sieci energetycznej. Policjanci ustalili, że w wyniku ich działania mogło dojść do przerwy w dostawie energii elektrycznej.

21-letniemu Łukaszowi W., 29-letniemu Marcinowi O. i 21-letniemu Tomaszowi G. przedstawiono zarzuty karne. Grożą im kary do 8 lat pozbawienia wolności.

dn/aw


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.25 MB)