Uderzył matkę i swoje 1,5 roczne dziecko - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzył matkę i swoje 1,5 roczne dziecko

Data publikacji 07.10.2013

Będąc pod pływem alkoholu wszczął w miejscu zamieszkania awanturę, w trakcie której nie tylko szarpał i popychał swoją matkę, lecz również uderzył ją pięścią w twarz. Dodatkowo mężczyzna uderzył swoją 1,5 roczną córkę, trzymaną na rękach przez poszkodowaną kobietę. 34-latek trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu Stanisław B. usłyszał zarzut naruszenia czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający nie dłużej niż 7 dni u swojej matki i córeczki. Decyzją prokuratora rejonowego w Wołominie został objęty policyjnym dozorem.

Kilka dni temu policjanci z komisariatu w Kobyłce otrzymali zgłoszenie o awanturującym się pod wpływem alkoholu mężczyźnie. Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci prewencji. Tam zastali kobietę, która oświadczyła, że jej syn pobił ją i swoją 1,5-roczną córkę. Jak zeznała poszkodowana, w trakcie gdy trzymała na rękach wnuczkę, ojciec dziecka, będąc po alkoholu, zaczął ją najpierw szarpać, po czym uderzył ją pięścią w twarz, dodatkowo uderzył również dziecko.

Kobieta doznała nie tylko stłuczenia i krwiaków w okolicy oka, lecz również zasinień w okolicy ramienia. Dziecko posiadało liczne zasinienia i obrzęki twarzy oraz tułowia. Zarówno poszkodowanej kobiecie jak i dziecku została udzielona pomoc medyczna, podejrzewany 34-latek trafił do policyjnej celi. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 2,2 promila alkoholu.

Stanisław B. po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut naruszenia czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający nie dłużej niż 7 dni u swojej matki i córeczki. Decyzją prokuratora rejonowego w Wołominie został objęty policyjnym dozorem. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ea/ts