Zareagowali w czasie wolnym od służby - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zareagowali w czasie wolnym od służby

Data publikacji 07.10.2013

Naczelnik i zastępca grodziskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Policjanci zareagowali na podejrzane zachowanie mężczyzny w czasie wolnym od służby. 35-latek podjechał autem pod sklep mimo ponad 2 promili alkoholu w organizmie. Krzysztof Ś. usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi mu nawet 2 lata więzienia.

Około 13.00 naczelnik i zastępca wydziału dochodzeniowo-śledczego będący po służbie robili zakupy w jednej z grodziskich placówek handlowych. W pewnym momencie na parkingu pod sklepem zauważyli kierowcę wychodzącego chwiejnym krokiem z volkswagena. Policjanci chwilę obserwowali mężczyznę. Gdy tylko jego podejrzane zachowanie powtórzyło się, funkcjonariusze podjęli interwencję i wezwali kolegów w celu sprawdzenia stanu trzeźwości kierowcy.

Szybko okazało się, że 35-latek ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do celi grodziskiej komendy. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo drogowe grozi mu utrata prawa jazdy i nawet 2 lata pozbawienia wolności.

kz/aw