Wspólne patrole Policjantów i Strażników Miejskich - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne patrole Policjantów i Strażników Miejskich

Data publikacji 05.09.2013

Każdego dnia już od kilku miesięcy dzielnicowi ze Śródmieścia wraz ze strażnikami miejskimi pełnią wspólną służbę w najbardziej newralgicznych punktach miasta. Takie patrole mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa między innymi wszystkim tym, którzy w centrum Warszawy korzystają ze środków komunikacji miejskiej. Dzięki większej liczbie patroli zwiększa się oddziaływanie prewencyjne, a także skuteczność reakcji na wykroczeni i przestępstwa, co przekłada się bezpośrednio na zatrzymywanie sprawców tego typu czynów.

Celem tych służb jest zapewnienie bezpieczeństwa pieszym poruszającym się głównymi ciągami komunikacyjnymi w Śródmieściu, zarówno tymi podziemnymi, jak i naziemnymi oraz osobom korzystającym z autobusów i tramwajów.
Wspólne patrole policjantów ze Śródmieścia i strażników miejskich pozwalają na zwiększenie ilości załóg w najbardziej newralgicznych punktach miasta. Dzięki temu już od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora funkcjonariusze są tam, gdzie może dochodzić do naruszeń prawa.

Liczniejsze wspólne patrole piesze śródmiejskich dzielnicowych i strażników miejskich z jednej strony mają z pewnością skuteczniejsze oddziaływanie prewencyjne na potencjalnych sprawców przestępców i wykroczeń, a z drugiej strony wpływają na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców Śródmieścia i osób przyjezdnych. Zdarzają się także sytuacje, kiedy przechodnie proszą policjantów i strażników o pomoc w zwykłych codziennych sytuacjach.

Dotychczasowe działania dzięki takiej właśnie formie pełnienia służby doprowadziły już do zatrzymania kilku sprawców przestępstw polegających na kradzieżach kieszonkowych, do których dochodziło w środkach komunikacji miejskiej i na przystankach.
rsz/ij

Ładowanie odtwarzacza...