Kierownik ukradł bony przeznaczone dla pracowników - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierownik ukradł bony przeznaczone dla pracowników

Data publikacji 30.05.2009

Czeki prezentowe jednej z sieci handlowych, przeznaczone dla pracowników na kwotę 6300 zł, odzyskali bielańscy policjanci. Podczas podjętych czynności ustalono, że bony wyniesione zostały przez pracownika sklepu. 28-letni Piotr M. za swój czyn usłyszał zarzut kradzieży.

Dyrekcja jednej z sieci handlowych poinformowała o kradzieży bonów towarowych na kwotę około 5000zł. Bony wydane zostały w formie czeków prezentowych jako nagrody dla pracowników.

W wyniku podjętych działań bielańscy policjanci, potwierdzili przypuszczenia dyrekcji, że bony zostały wyniesione ze sklepowego sejfu przez 28-letniego Piotra M., zatrudnionego na stanowisku kierownika tego obiektu.

Dalsze działania doprowadziły do odzyskania bonów na kwotę 6300 zł, które ujawnione zostały w samochodzie Piotra M.
Podczas wyjaśnień mężczyzna oświadczył, że bony zabrał ze sklepowego sejfu, gdyż obawiał się ich kradzieży. Policjanci jednak nie dali wiary wyjaśnieniom Piotra M., który usłyszał zarzut kradzieży.

Prowadzone w tej sprawie dochodzenie, wyjaśni w jaki sposób kierownik usiłował zatuszować kradzież bonów, a tym samym oszukać pracodawcę, i podległych mu pracowników. Za powyższy czyn mężczyźnie grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

(tk)/zk