Sprawca napadów na kobiety w rękach Policji - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca napadów na kobiety w rękach Policji

Data publikacji 29.05.2009

Brutalnie atakował kobiety w biały dzień w centrum Otwocka. Każdej próbował wyrwać torebkę. Gdy jedna z nich zaczęła się bronić, bił ją i kopał. 43-letni Tadeusz R. został zatrzymany dzięki błyskawicznej akcji otwockich funkcjonariuszy. Za przestępstwo, którego dopuścił się Tadeusz R. grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

40-letnia kobieta szła w kierunku zaparkowanego przez siebie samochodu. Przed jednym ze sklepów w centrum Otwocka przez chwilę rozmawiała z napotkaną znajomą, pracownicą pobliskiego sklepu. W trakcie rozmowy do kobiet zbliżył się Tadeusz R. niczego nie mówiąc, uderzył jedną z kobiet i przewrócił na ziemię, po czym z całych sił zaczął ją bić, jednocześnie próbując wyrwać z jej rąk torebkę. Druga kobieta krzycząc wzywała pomocy i ciągnąc za włosy próbowała odciągnąć napastnika od przyjaciółki. Kobietom udało się wyrwać z rąk oprawcy i uciec do pobliskiego sklepu. Tam powiadomiono już policję o rozgrywającym się na ulicy, w środku dnia, napadzie.

Tadeusz R. nie zrezygnował z powziętego raz zamiaru. Za chwilę na ulicy Andriollego zaatakował kolejną kobietę w wieku około 25 lat, której udało się odeprzeć jego atak. 25-latka powaliła bandytę na ziemię.

Nadjeżdżający policjanci zdążyli jeszcze zauważyć, że do starszej kobiety, przechodzącej przez jezdnię na przejściu dla pieszych, podbiegł mężczyzna i próbował wyrwać jej torbę. W niemal tej samej chwili policjanci obezwładnili napastnika. Za przestępstwo, którego dopuścił się Tadeusz R. grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

ea/jw