Pożar Zamku Królewskiego - ćwiczenia - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pożar Zamku Królewskiego - ćwiczenia

Data publikacji 29.05.2009

Dziś rano podczas prac remontowych doszło do wybuchu na Zamku Królewskim w Warszawie. Pożar objął pierwsze piętro budynku oraz szyb windy. Kilkanaście osób znajdujących w pomieszczeniach biurowych zostało odciętych. Na miejsce natychmiast skierowano Policję, straż pożarną, pogotowie ratunkowe i inne służby miejskie. Zapadła decyzja o ewakuacji Zamku. Na szczęście były to tylko ćwiczenia służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w stolicy.

Około godz. 10.00 oficer dyżurny komendy stołecznej Policji otrzymał na telefon alarmowy 112 informację o wybuchu, do którego doszło podczas prac remontowych na Zamku Królewskim. Pożar objął pierwsze piętro budynku oraz szyb windy. Rozprzestrzenianie się ognia na piętrze zostało zahamowane przez stałą instalację gaśniczą. Pożar przedostał się przez szyb windy na 2 piętro. W pomieszczeniach biurowych odcięci zostali pracownicy.

Na miejsce skierowano natychmiast policjantów ze Śródmieścia i z wydziału realizacyjnego. Poinformowano o wszystkim straż pożarną, pogotowie ratunkowe, straż miejską, centra zarządzania kryzysowego i mazowiecki urząd wojewódzki. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Policjanci „drogówki” zorganizowali ruch w rejonie zamku. Dyrektor Zamku Królewskiego podjął decyzję o ewakuacji.

Na szczęście były to tylko ćwiczenia służb miejskich odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w stolicy. Sprawdzano czas reakcji i współdziałanie służb w sytuacji kryzysowej. W rzeczywistości nie było pożaru, nikomu też nic się nie stało. Ćwiczenia zakończono przed 12.00.

 

ak