Pijany chciał wieźć dzieci na wycieczkę - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany chciał wieźć dzieci na wycieczkę

Data publikacji 28.05.2009

Pijanego kierowcę autobusu zatrzymali dzisiaj rano podczas kontroli policjanci z wydziału ruchu drogowego KSP. Mężczyzna miał ponad 0,2 promila alkoholu we krwi. Wpadł po tym, jak rodzice dzieci jadących na wycieczkę do Błonia wezwali funkcjonariuszy, aby sprawdzili autokar. 48-letni Jerzy M. odpowie za jazdę po alkoholu, straci prawo jazdy, a niewykluczone, że odpowie też za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo.

Maj i czerwiec to miesiące, w których wiele szkół organizuje wyjazdy na tzw. „zielone szkoły” czy różnego rodzaju wycieczki edukacyjne. Rodzice uczniów i nauczyciele często proszą stołecznych policjantów ruchu drogowego o kontrole autokarów, którymi będą podróżować ich dzieci.

Tak też było dziś rano na Pradze Południe. Funkcjonariusze „drogówki” wezwani na parking przy ul. Kinowej i Zbaraskiej mieli sprawdzić stan techniczny autokaru, którym 40 dzieci zamierzało udać się na wycieczkę do Błonia. Podczas kontroli okazało się, że kierowca 48-letni Jerzy M. jest pijany. Po badaniu na alkomacie wyszło na jaw, że mężczyzna miał ponad 0,2 promila alkoholu we krwi. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Kierowca odpowie teraz za jazdę po alkoholu. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone, że odpowie też za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Policjanci ze stołecznego wydziału ruchu drogowego przygotowali punkt kontrolny autokarów na parkingu przed „Torwarem” przy ulicy Łazienkowskiej. Stan techniczny pojazdów i trzeźwość kierowców można sprawdzić codziennie w godzinach od 6:30 do 9:30. Dodatkowo zgłoszenia w sprawie kontroli autokarów są przyjmowane przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji pod numerami telefonów: 0-22 603-77-55 – całodobowo, 603-77-18 oraz 603-73-74 – od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00.

 

ak