Wpadli oszuści bankowi - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli oszuści bankowi

Data publikacji 27.05.2009

To prawdopodobnie nie koniec zatrzymań w sprawie wyłudzeń kredytów, prowadzonej przez policjantów zwalczających tego rodzaju przestępczość. Dotychczas zatrzymano dwie osoby, które wyłudziły bądź próbowały wyłudzić kilkunastotysięczne kredyty w jednym z mińskich banków. 24-letnia Małgorzata K. i 24-letni Piotr L. oszukali bank, przedstawiając podriobione dokumenty. Prokurator zastosował wobec tej dwójki dozory policyjne.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zdobyli informacje o grupie oszustów bankowych, wyłudzających kredyty na postawie podrobionych dokumentów. W wyniku kilkudniowych działań zatrzymano dwie osoby, które „odwiedziły” jedną z placówek bankowych w centrum Mińska Mazowieckiego. Zarzut wyłudzeń kredytowych usłyszeli mieszkańcy stolicy powiatu i okolic. Małgorzata K. zdążyła popełnić przestępstwo i oszukać bank, natomiast Piotr L. nie doczekał się wypłaty pieniędzy.

Dzięki błyskawicznej akcji Policji udaremniono kolejny „przekręt”. Wobec Małgorzaty K. i Piotra L. prokurator zastosował policyjne dozory policyjne. To jednak nie koniec tej sprawy. Policjanci idą tropem kolejnych wyłudzeń, próbując dowiedzieć się, kto mógł organizować te oszustwa i dostarczać podrabiane dokumenty.

ea/dn