8 mężczyzn pobiło uczestnika dyskoteki - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

8 mężczyzn pobiło uczestnika dyskoteki

Data publikacji 26.05.2009

8 mężczyzn podejrzanych o dotkliwe pobicie 19-latka pod jedną z dyskotek na Ochocie zatrzymali stołeczni policjanci. W wyniku odniesionych obrażeń poszkodowany trafił do szpitala. Całe zajścia obserwowały trzy młode dziewczyny. Tak szybkie zatrzymanie napastników było możliwe dzięki informacji przekazanej przez kierowcę taxi i natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy. Dzisiaj o tymczasowym aresztowaniu czterech sprawców pobicia, zdecydował sąd reszta otrzymała dozory policyjne.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, kilka minut po 4.00 nad ranem. Pod jedną z dyskotek na Ochocie 8 młodych mężczyzn dotkliwie pobiło 19-latka. Najprawdopodobniej przyczyną takiego zachowania był zatarg, do jakiego doszło wcześniej na dyskotece.Poszkodowany w wyniku odniesionych obrażeń został przewieziony do szpitala.

Tak szybkie zatrzymanie sprawców było możliwe dzięki informacji przekazanej przez kierowcę taxi, który o całym zdarzeniu powiadomił przejeżdżający Al. Jerozolimskimi mieszany patrol funkcjonariusza Policji wydziału wywiadowczo patrolowego KSP i strażnika miejskiego .

Już po chwili funkcjonariusze zatrzymali ośmiu młodych podejrzanych o pobicie 19-latka. Okazali się nimi mężczyźni w wieku od 19 do 28 lat . Sześciu z nich było pijanych, mieli 0,5 do 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Do komendy trafiły też towarzyszące napastnikom trzy młode kobiety, które po przesłuchaniu zostały zwolnione do domu. Wczoraj prokurator przedstawił zatrzymanym mężczyznom zarzuty udziału w pobiciu. Dzisiaj o tymczasowym aresztowaniu czterech z nich zdecydował sąd, reszta otrzymała dozory policyjne.

Jest to już kolejny taki przypadek odnotowany przez policję. Młodzi ludzie przyjeżdżają do stolicy  z podwarszawskich miejscowości zabawić się, wtedy niejednokrotnie  wszczynają awantury i bójki. Liczą tym samym na bezkarność.  Jednak zdecydowana i szybka reakcja funkcjonariuszy nie pozwoli na takie zachowania.

ea/ew