Z wiatrówki strzelał „dla sportu” - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z wiatrówki strzelał „dla sportu”

Data publikacji 26.05.2009

Młody mężczyzna strzelający z wiatrówki do przypadkowych osób został zatrzymany przez policjantów z komendy na Woli. Funkcjonariuszom powiedział, że „strzela dla sportu”. Mundurowi ustalają, czy zatrzymany mężczyzna nie jest także sprawcą innych czynów, które miały miejsce w ostatnim czasie przy ul. Sowińskiego. Wtedy z wiatrówki zostały uszkodzone zaparkowane samochody.

Wczoraj około południa dyżurny z komendy na Woli został powiadomiony, że z jednego z mieszkań przy ul. Sowińskiego młody mężczyzna strzela z wiatrówki. Natychmiast na miejsce skierował załogę. Mundurowi po przybyciu na miejsce niezwłocznie ustalili świadków, a następnie lokal, z okien którego  padły strzały. Natychmiast udali się do tego mieszkania. Młody mężczyzna, którego tam zastali dobrowolnie wydał im karabinek śrutowy. Swoje zachowanie tłumaczył w ten sposób, że strzela w pobliskie drzewa „dla sportu”. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy, a wydaną przez niego wiatrówkę oraz śrut zabezpieczono.

Mężczyzna odpowie teraz za swoje lekkomyślne zachowanie. Policjanci sprawdzą także, czy to on był sprawcą uszkodzenia samochodów zaparkowanych przy ul. Sowińskiego, do którego doszło w ostatnim czasie.

zk