Dwaj bracia próbowali wyłudzić 300 tys. złotych - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwaj bracia próbowali wyłudzić 300 tys. złotych

Data publikacji 26.05.2009

300 tys. złotych próbowali wyłudzić z banku w Śródmieściu dwaj mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego. 30-letni Tomasz J. i jego brat 32-letni Adam J. wykorzystali w tym celu sfałszowane zaświadczenia o osiąganych dochodach. W rzeczywistości nigdzie nie pracowali. Obaj przyznali się już do przestępstwa. za oszustwo grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Gdy policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą KSP dowiedzieli się, że dwóch klientów banku złożyło fałszywe dokumenty, aby uzyskać kredyt, natychmiast przystąpili do sprawdzeń. Jak się okazało, 30-letni Tomasz J. i jego 32-letni brat Adam dołączyli do wniosku zaświadczenie REGON, wpis do ewidencji działalności gospodarczej oraz deklaracje skarbowe, z których wynikało, że firma osiąga w skali miesiąca kilkusettysięczne obroty.

Z dokumentacji wynikało też, ze firma została założona dopiero na początku maja i dotychczas nie podjęła faktycznej działalności gospodarczej. Tomasz i Adam J. z zachodniopomorskiego z kolei w ogóle nie pracowali. Obaj przyznali się do oszustwa. Teraz śledczy ze Śródmieścia postawią im zarzuty. Grozi im do 8 lat więzienia.
 

 

ak