Niszczycielski rajd z siekierą - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Niszczycielski rajd z siekierą

Data publikacji 25.05.2009

„Stój policja”, „Rzuć bo strzelam”- dopiero te komendy przemówiły do 27-letniego Mariusza W. który w okolicy parku miejskiego w Mińsku Mazowieckim zaatakował siekierą osiem samochodów. Wandal uderzył też kilka razy w drzwi kościoła. Policjanci błyskawicznie obezwładnili mężczyznę. Mariusz W. był pijany i miał ponad 2 promile alkoholu we krwi. Teraz odpowie za poczynione zniszczenia. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Co skłoniło go do takiego zachowania? Dlaczego z taką zaciętością niszczył cudze mienie? Na te i na inne pytania, policjanci będą szukali odpowiedzi w czasie prowadzonego w tej sprawie dochodzenia. Na szczęście ucierpiały tylko auta, których właściciele ocenili łącznie straty na 10 tysięcy złotych.

Zbliżał się wieczór, chociaż na zewnątrz było jeszcze widno. Oficer dyżurny odebrał telefon od jednego z mieszkańców, który prosił o pomoc Policję. W okolicy parku miejskiego w Mińsku Mazowieckim pojawił się mężczyzna, który siekierą uderzał w stojące na parkingach samochody. Policjanci drogą radiową przyjęli zlecenie od dyżurnego. Po kilku minutach radiowóz pojawił się na miejscu zgłoszenia. Obecność wandala znaczyły tylko porozbijane samochody, wybite szyby i zniszczone karoserie. Policjanci ruszyli w kierunku ulicy Ogrodowej, skąd dochodziły krzyki wandala. Niszczyciel znalazł tam kolejne cele.

Kiedy policjanci zobaczyli mężczyznę, wkroczyli do akcji. Widok broni i komendy o jej użyciu zmusiły „agresywnego” mężczyznę do odrzucenia niebezpiecznego narzędzia. Policjanci dobiegli do wandala i obezwładnili go kilkoma wprawnymi chwytami. Po kilkunastu sekundach mężczyzna miał już zatrzaśnięte na nadgarstkach kajdanki.

Wandalem okazał się Mariusz W., 27-latek z Mińska Mazowieckiego. Zanim trafił do okratowanej celi, sprawdzono jego stan trzeźwości.  We krwi miał ponad 2 promile alkoholu. W ciągu najbliższych godzin Mariusz W. usłyszy zarzut umyślnego zniszczenia samochodów: mercedesa vito, scanii, peugeot partnera, skody fabii, opla astry, fiata punto, forda focusa i volkswagena golfa. „Niszczycielowi” grozi kara do 5 lat więzienia.

ea/dn