Poszukujemy zaginionej Kariny Surmacz - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukujemy zaginionej Kariny Surmacz

Data publikacji 12.05.2009

Policjanci z Wydziału Kryminalnego na Mokotowie poszukują zaginionej Kariny Anny Surmacz. Kiedy ślad po niej zaginął dziewczynka miała 7 lat. Dzięki funkcjonariuszom warszawski sąd umożliwił publikację wizerunku dziewczynki. Wszystkie osoby, które mogą pomóc w jej odnalezieniu prosimy o kontakt. Prowadzący poszukiwania dysponują zdjęciami Karinki sporządzonymi tuż przed zaginięciem, a także fotografię dziewczynki po przeprowadzonych badaniach antroposkopijnych.

2 stycznia 2003 roku ciotka 7-letniej wówczas Karinki zgłosiła policjantom z Mokotowa zaginięcie dziewczynki. Wtedy też miała około 140 cm wzrostu, długie, do ramion włosy w kolorze ciemnego blondu, bladą cerę, brązowe oczy. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policjantów, dziecko mogło być świadkiem zabójstwa własnej matki i jej znajomego. Karina zaginęła tuż po ich śmierci. Z mieszkania, w którym przebywała, zniknęło też po tym tragicznym zdarzeniu kilka ubrań dziewczynki.

Kolejne ustalenia kryminalnych z Mokotowa pozwalają przypuszczać, że Karina nie opuściła domu sama. Najprawdopodobniej do niedawna jeszcze przebywała z przyjacielem swojej matki, 34-letnim dzisiaj mężczyzną. Ten jednak ukrywa się przed organami ścigania. Jest poszukiwany przez Policję m.in. listem gończym. Nie jest wykluczone, że od kilku lat posługuje się fałszywymi danymi i porusza się po terenie całego kraju.

Na podstawie zdjęć, jakie przekazała zgłaszająca zaginięcie ciotka, Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Głównej Policji przeprowadziło szczegółowe badania antroposkopijne z zakresu progresji wiekowej. Praca eksperta pozwoliła na opracowanie wizerunku Kamili w chwili obecnej. Nie wykluczone jest jednak, że odbiega on nieco od rzeczywistego, przede wszystkim zmianie mogło ulec uczesanie i kolor włosów zaginionej.

Prosimy o kontakt wszystkie osoby, które rozpoznają poszukiwaną dziewczynkę. Na informacje od Państwa czekamy w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa II przy ulicy Malczewskiego 3/5/7 oraz pod telefonami:

- (022) 603-11-55 – Dyżurny Komendy Rejonowej policji Warszawa II;
- (022) 603-11-22 – policjant prowadzący postępowanie poszukiwawcze;
- (022) 603-11-20 – Sekcja Kryminalna Komendy Rejonowej policji Warszawa II (w godz. 08:00 – 16:00);
- 502-410-473 – Oficer Prasowy KRP Warszawa II;

Zapewniamy anonimowość. Wszelkie informacje na temat Karinki można także przekazywać do nas za pośrednictwem poczty e-mail na adres: mokotow@policja.waw.pl

 

ak,ao