Handlarze zatrzymnani, płyty zabezpieczone - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Handlarze zatrzymnani, płyty zabezpieczone

Data publikacji 11.05.2009

Blisko 300 pirackich płyt zabezpieczyli policjanci pełniący służbę na terenie targowiska przy dawnym Stadionie X-lecia wspólnie z funkcjonariuszami wydziału do walki z przestępczością gospodarczą naszej komendy. W ręce stróżów prawa wpadły dwie osoby, które handlowały podróbkami oryginalnych krążków z nagraniami muzycznymi i filmowymi. 25-letni obywatel Indii oraz 30-letni o0bywatel Armenii odpowiedzą za swoje czyny.

Policjanci, którzy pełnią służbę na terenie targowiska wokół dawnego Stadionu X-lecia wspólnie z funkcjonariuszami zajmującymi się zwalczaniem przestępstw gospodarczych z komendy przy ulicy Grenadierów, w miniony weekend przeprowadzili kolejne działania wymierzone w handel podróbkami.

Funkcjonariusze posiadali informacje na temat dwóch osób, które oferują do sprzedaży pirackie płyty z nagraniami muzycznymi i filmowymi. Handlarzami mieli to być dwaj mężczyźni , obywatele Indii i Armenii. Policjanci podjęli obserwację, w wyniku której już po upływie niedługiego czasu zlokalizowali obu sprzedawców. Widzieli, jak obaj zaczepiają przechodniów, którym proponują zakup po atrakcyjnej cenie filmów i płyt muzycznych. Na oczach funkcjonariuszy doszło również do transakcji handlowych.

Najpierw policjanci zatrzymali 30-letniego obywatela Armenii. Miał przy sobie 272 płyty DVD i CD. Obywatel Indii z kolei miał 20 sztuk pirackich krążków. W obu przypadkach płyty nie posiadały oryginalnych jednostkowych opakowań, umieszczone były jedynie w foliowych woreczkach, zaś poligrafia okładek wykonana była niedbale i głównie metodą kserograficzną. Na żadnej z płyt nie było oznaczeń producenta. Towar został przez funkcjonariuszy zabezpieczony i nie trafi on już na rynek. 

Mężczyźni poniosą odpowiedzialność za swoje czyny.