„Dawaj pieniądze, bo cię zadźgam” - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Dawaj pieniądze, bo cię zadźgam”

Data publikacji 11.05.2009

Tymi słowami 23-letni Piotr K. zwrócił się do przechodzącej obok niego staruszki, pokazując nóż. Kobieta zachowała jednak zimną krew i już po kilku minutach Piotr K. wspólnie ze swoim kolegą zostali zatrzymani przez policjantów z Łomianek. Szybko okazało się, że obaj mężczyźni byli nietrzeźwi. Sąd aresztował Piotra K. na trzy miesiące.

Do idącej ulicą Warszawską w Łomiankach 83-letniej kobiety podszedł młody mężczyzna. „Dawaj pieniądze, bo cię zadźgam” - powiedział 23-latek pokazując kobiecie nóż. Staruszka zachowała zimną krew. Powiedziała, że nie ma pieniędzy, ale pójdzie do pobliskiego banku i wypłaci. Mężczyzna zgodził się. 83-latka pokrzyżowała jednak plany sprawców. Zamiast do banku, poszła do marketu. Od ochrony poprosiła telefon i o całym zajściu powiadomiła dyżurnego komisariatu w Łomiankach.

Policjanci natychmiast zareagowali i w ciągu kilku minut zatrzymali Piotra K. oraz jego kolegę. Obaj mężczyźni byli nietrzeźwi. Sąd zastosował już wobec Piotra K. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

 

ak, ego