Zmarł na skutek pobicia - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zmarł na skutek pobicia

Data publikacji 15.11.2012

Szybkie działania i dobrze zorganizowana zasadzka kryminalnych z Pragi Północ doprowadziła do zatrzymania Michała O. i Władysława P. Mężczyźni byli podejrzani o to, że pobili pokrzywdzonego na ulicy. Jeden z nich zadał pokrzywdzonemu cios nożem. W następstwie mężczyzna zmarł. Po zebraniu materiału dowodowego przez śledczych, obaj trafili w ręce prokuratora. Michał O. i Władysław P. usłyszeli zarzuty pobicia, którego następstwem jest śmierć człowieka. Sąd, na wniosek prokuratora, zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy

Kiedy do kryminalnych z Pragi Północ dotarła informacja, o tym, że jakiś mężczyzna został pobity i w następstwie tego zmarł, policjanci natychmiast ustalili przebieg zdarzenia. W wyniku szybko zorganizowanej zasadzki zatrzymali pierwszego podejrzanego, Michała O. Drugi z mężczyzn, Władysław P. wpadł niedługo po tym. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że trzej mężczyźni wcześniej się znali. W trakcie kłótni, po wcześniejszym spożyciu alkoholu, dwóch pobiło trzeciego, a następnie jeden z nich zadał cios nożem pokrzywdzonemu. Pobity mężczyzna zmarł.

22-letni Michał O. i 23-letni Władysław P. trafili do policyjnego aresztu. Śledczy z Pragi Północ zebrali materiał dowodowy i wraz z podejrzanymi przekazali w ręce prokuratora. Mężczyźni usłyszeli zarzuty pobicia, którego następstwem jest śmierć człowieka. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec Michała O. i Władysława P. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Teraz, za popełnione przestępstwo, obu mężczyznom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

ea/ms
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.72 MB)