Podając się za policjantów dokonali rozboju - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podając się za policjantów dokonali rozboju

Data publikacji 08.05.2009

Dzielnicowi z Ochoty zatrzymali 26-letniego Andrzeja K. Mężczyzna ukrywał się przed Policją od marca tego roku. Podejrzany jest o dokonanie rozboju wspólnie z Rafałem R. na dwóch 14-latkach. Sprawcy podając się za policjantów, zażądali od nastolatek wydania telefonów komórkowych. Kiedy spotkali się z odmową, zagrozili im nożem. Napastnicy skradli telefon komórkowy i odtwarzacz mp3. Rafał R. już kilka dni po zdarzeniu został zatrzymany przez kryminalnych z Ochoty.

Wszystko wydarzyło się w marcu tego roku, kiedy dwie 14-latki wracały ulicą Sąchocką do domu. Na ich drodze stanęli dwaj młodzi mężczyźni. Napastnicy przedstawili się, jako funkcjonariusze Policji. Zażądali okazania telefonów komórkowych, w celu sprawdzenia czy nie pochodzą z kradzieży. Gdy spotkali się z odmową, zagrozili im nożem. Wtedy to poszkodowane oddały telefon komórkowy i odtwarzacz mp3, po czym sprawcy uciekli.

Sprawą od razu zajęli się kryminalni z Ochoty. Intensywna praca operacyjna z każdym dniem coraz bardziej naprowadzała policjantów na trop sprawców rozboju. Już kilka dni po zdarzeniu zatrzymali jednego ze sprawców 25-letniego Rafała R., który trafił do aresztu. 26-letni Andrzej K. ukrywał się przed Policją. Wczoraj na ranem został zatrzymany przez dzielnicowych z Ochoty na jednej z klatek schodowych przy ulicy Grzeszczyka. Mężczyzna jest znany Policji. Był zatrzymywany i karany wcześniej za podobne przestępstwa.

Dzisiaj policjanci z dochodzeniówki wystąpili z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec 26-letniego Andrzeja K. tymczasowego aresztu. Sprawcom za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

ea/ew