„Lewe” dokumenty kupił na bazarze - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Lewe” dokumenty kupił na bazarze

Data publikacji 08.05.2009

Sfałszowane dokumenty kupił na bazarze. Korzystając z nich próbował wyłudzić z banku w centrum Warszawy 19 tys. złotych. Wpadł na gorącym uczynku, gdy przyszedł odebrać gotówkę. 21-letniego Łukasza K. zatrzymali policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą i stołeczni wywiadowcy podczas pospisywania umowy kredytowej.

Gdy policjanci z komendy stołecznej dowiedzieli się o kliencie pewnego banku w Śródmieściu, który najprawdopodobniej złożył sfałszowane dokumenty, aby uzyskać kredyt, natychmiast przystąpili do sprawdzeń. Z dokumentacji dołączonej do wniosku wynikało, że 21-latek chce otrzymać 19 tys. złotych. Brak dochodów nie pozwalał mu na uzyskanie jakichkolwiek pieniędzy z banku, młody człowiek postanowił więc zaopatrzyć się w nie na bazarze na Pradze Południe. Sfałszowane zaświadczenie o osiąganych dochodach złożył w banku.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą i wydziału wywiadowczo-patrolowego KSP przygotowali zasadzkę. Gdy 21-letni Łukasz K. zgłosił się wczoraj do placówki bankowej w centrum miasta, został zatrzymany. 19 tys. złotych zostało w banku, a mężczyzna został przewieziony do jednostki Policji. Mężczyzna przyznał się, że „lewe” dokumenty kupił na bazarze. Teraz za oszustwo gro mu do 8 lat pozbawienia wolności.
 

 

ak