Pirackie płyty trzymał w zaroślach - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pirackie płyty trzymał w zaroślach

Data publikacji 07.05.2009

Ponad 100 pirackich płyt DVD, CD, MP3, Station o wartości niemal 12 tysięcy złotych próbował wprowadzić na rynek 40-letni Dariusz Sz. Został zatrzymany przez policjantów z wydziału zwalczającego przestępstwa gospodarcze na Pradze Północ. Dariusz Sz. po wysłuchaniu zarzutu handlu pirackimi płytami, przyznał się do zarzucanych mu czynów i poddał dobrowolnie karze grzywny w wysokości 800 złotych.

Do wydziału zwalczającego przestępstwa gospodarcze na Pradze Północ wpłynęła informacja dotycząca handlu pirackimi płytami CD i DVD. Nielegalną działalność w pasażu handlowym pomiędzy ulicą Targową a Zamoyskiego miał prowadzić ubrany w brązową, skórzaną kurtkę mężczyzna w wieku około 40 lat.

Po przybyciu na miejsce, policjanci podjęli obserwację targowiska. Już po chwili zauważyli odpowiadającego rysopisowi mężczyznę. Stał przy stoisku, na którym wyłożone były płyty DVD i CD. Gdy podchodziły do niego osoby zainteresowane jego towarem, wtedy mężczyzna szedł w pobliskie zarośla, wydobywając stamtąd czarną reklamówkę. Z uwagi na to, że mogły się w niej znajdować pirackie płyty, mundurowi błyskawicznie zatrzymali podejrzanego.

40–letni Dariusz Sz. posiadał przy sobie 100 pirackich płyt DVD, CD, MP3, Station o wartości niemal 12 tysięcy złotych.  W jego miejscu zamieszkania policjanci znaleźli i zabezpieczyli dodatkowo 12 sztuk nielegalnie kopiowanych płyt z muzyką o wartości niemal 500 złotych.

Dariusz Sz. po wysłuchaniu zarzutu handlu pirackimi płytami, przyznał się do zarzucanych mu czynów i poddał dobrowolnie karze grzywny w wysokości 800 złotych.

ea/mb