Chcieli wymusić 14 tys. złotych - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli wymusić 14 tys. złotych

Data publikacji 06.05.2009

Policjanci z Pruszkowa zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wymuszali pieniądze od jednego z mieszkańców Otrębus. 29-letni Przemysław S. i Rafał G. trafią przed oblicze sądu. Za przestępstwo, którego się dopuścili, grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek do komendy powiatowej Policji w Pruszkowie zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że od lutego jego znajomy Przemysław S. grozi mu i żąda przekazania pieniędzy za usługę, której nie wykonał. Panowie początkowo prowadzili wspólne interesy, jednak Przemysław przestał wywiązywać się ze zobowiązań. Pieniądze jednak chciał otrzymywać nadal.

W lutym tego roku zażądał 9 tysięcy złotych. Na początku maja oświadczył, że w związku z brakiem wskazanej kwoty, odsetki za zwłokę podniosły ją do 14 tys. złotych. Pokrzywdzony natychmiast powiadomił o wszystkim Policję o wydarzeniach. Funkcjonariusze przygotowali zasadzkę. Gdy mężczyzna razem z kolegą zjawili się na dworcu kolejowym pod odbiór pieniędzy, zostali zatrzymani. Trafili do policyjnego aresztu.

 

ak, dn
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.83 MB)