Zabezpieczone papierosy z przemytu - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczone papierosy z przemytu

Data publikacji 06.05.2009

Policjanci pełniący służbę na terenie dawnego Stadionu X-lecia zainicjowali i przeprowadzili wspólne działania z przedstawicielami warszawskiej Izby Celnej. W efekcie trzech kontroli zabezpieczono prawie 7000 paczek papierosów pochodzących najprawdopodobniej z przemytu. Wartość papierosów wstępnie oszacowano na kwotę około 40.000 złotych.

Policjanci południowopraskiej komendy pełniący obowiązki służbowe na terenie dawnego Stadionu X-lecia zaplanowali wspólne działania z przedstawicielami izby celnej. Wczoraj z samego rana skontrolowano trzy stoiska handlowe na bazarze wokół stadionu.

56-letniego Witolda zdradziły wystające mu z kieszeni kolorowe opakowania paczek z papierosami. Okazało się, że ma aż 10 kartonów towaru. Na żadnej z paczek nie było banderoli, ani też wymaganych znaków akcyzowych. 37-letni obywatel Bułgarii na swoim stoisku miał ukrytych 37 kartonów papierosów. Najwięcej papierosów znaleziono u 48-letniej Nadiji z Białorusi. Policjanci w jej samochodzie oraz mieszkaniu znaleźli 6338 paczek papierosów bez akcyzy.

Towar od wszystkich trzech osób został zabezpieczony i nie trafi on już nigdy na rynek. Po zakończeniu czynności prowadzonych przez przedstawicieli izby celnej dwóch mężczyzn i kobieta odpowiedzą z Kodeksu Karno-Skarbowego. 

 

jw