W „Trzeźwy poranek” 3 nietrzeźwych - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W „Trzeźwy poranek” 3 nietrzeźwych

Data publikacji 06.05.2009

534 kontrole i zatrzymanych 3 nietrzeźwych kierowców - to efekt akcji „Trzeźwy poranek” przeprowadzonej dzisiaj między 6.30 a 8.30 na ul. Estrady, Chełmżyńskiej, Pułkowej i Wale Miedzeszyńskim przy ul. Rosiczki. Zatrzymani kierowcy mieli od 0,4 do 2 promili alkoholu we krwi.

Dzisiaj od wczesnych godzin porannych policjanci wydziału ruchu drogowego KSP przeprowadzali kontrolę w ramach akcji „Trzeźwy poranek”. Sprawdzali trzeźwość 543 kierujących na ul Estrady, Chełmżyńskiej, Pułkowej i Wale Miedzeszyńskim przy ul. Rosiczki.

Wśród skontrolowanych 543 kierowców trzech było nietrzeźwych. Jeden popełnił wykroczenie, a dwóch przestępstwo. Mężczyźni mieli od 0,2 do ponad 2 promili alkoholu we krwi. Teraz nie tylko odpowiedzą za popełnione wykroczenie i przestępstwa, ale mogą też stracić prawa jazdy.

Przypominamy, że celem prowadzonej od wielu miesięcy akcji „Trzeźwy poranek” jest wyeliminowanie z naszych dróg tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu. Stołeczni policjanci w wybranych dniach tygodnia, we wczesnych godzinach rannych, podczas oczekiwania na zmianę świateł, przeprowadzają w Warszawie zmasowane kontrole trzeźwości kierowców.

 

ak