Wyłudzała pieniądze - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzała pieniądze

Data publikacji 06.05.2009

Na podstawie sfałszowanego zaświadczenia o zatrudnieniu 49-letnia mieszkanka Otwocka wyłudziła w banku kredyt, a od jednego z operatorów telefon. W marcu bieżącego roku za kobietą zarządzono poszukiwania. Zatrzymali ją otwoccy policjanci. Kobieta jeszcze dziś usłyszy zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Małgorzata D. nie spełniała kryteriów nałożonych przez bank, by móc otrzymać kredyt. Kobieta posłużyła się więc sfałszowanym dokumentem. Wyłudziła w ten sposób 3700 złotych. Na tym jednak nie zakończyła przestępczego procederu.

U operatora sieci komórkowej wyłudziła markowy telefon oraz usługi, które kosztowały tę firmę ponad 1800 złotych. Zarówno bank, jak i operator szybko zorientowali się w zamiarach nieuczciwości klientki.

O oszustce powiadomiono otwocką komendę. Wczoraj policjanci patrolujący ulice miasta wylegitymowali Małgorzatę D. Wtedy okazało się, że jest to poszukiwana przez nich oszustka. Noc spędziła w areszcie, jeszcze dziś funkcjonariusze z referatu do walki z przestępczością gospodarczą komendy w Otwocku przedstawią jej zarzuty. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.


ak, js