Próbowali wyłudzić kredyt - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowali wyłudzić kredyt

Data publikacji 27.09.2012

Dobre rozpoznanie i szybka interwencja policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą z Pragi Północ doprowadziła do zatrzymania dwóch osób podejrzanych o wyłudzenie kredytu z banku na Białołęce na kwotę 74 tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali 42-letnią Annę P. i 31-letniego Michała S. Oboje usłyszeli zarzuty za popełnione przestępstwo.

Policjanci dowiedzieli się o próbie wyłudzenia kredytu w banku na Białołęce. O wyznaczonej godzinie, kiedy „kredytobiorcy” zjawili się w banku i próbowali wyłudzić kredyt na kwotę 74 tysięcy złotych, policjanci urządzili zasadzkę i weszli do placówki bankowej, przystępując do działania. Zaskoczeni Anna P. i Michał S. zostali zatrzymani i wraz z zabezpieczonymi dokumentami zostali przewiezieni do komendy.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Pragi Północ zebrali materiał w tej sprawie. Jak się okazało, przedstawione w banku przez 60-latkę i 31-letniego mężczyznę dokumenty kredytowe były sfałszowane. Oboje trafili na przesłuchanie do prokuratora i usłyszeli zarzut usiłowania oszustwa wspólnie i w porozumieniu za pomocą sfałszowanego dokumentu.

Za oszustwo kapitałowe grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/ms