Kradli flagi państwowe - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli flagi państwowe

Data publikacji 04.05.2009

Trzech 17-latków odpowie za kradzież 10 flag państwowych. Pierwszych dwóch schwytali policjanci z Ursynowa. Ich wspólnik najpierw uciekł, kilkadziesiąt minut później jednak sam zgłosił się do komisariatu. Cała trójka dziś jeszcze usłyszy zarzuty. Grozi im do roku pozbawienia wolności.

Dobiegała 23:00. Dyżurny skierował ursynowski patrol na jedną z ulic dzielnicy. Trzech mężczyzn miało właśnie kraść biało-czerwone flagi. Gdy policjanci dojechali pod wskazany adres, dwóch z nich w dłoniach trzymało drzewce. Na widok radiowozu odrzucili je i ile sił w nogach rozbiegli się w różne strony.

Dwóch z nich zatrzymano już kilka minut później. Trzeci nastolatek uciekł porzucając skradzioną flagę. Pozostałych dziewięć flag funkcjonariusze znaleźli w plecaku jednego z zatrzymanych. Zatrzymani zostali przekonwojowani do ursynowskiego komisariatu. Tam też zauważyli mężczyznę, który chwilę wcześniej uciekał. Okazało się, że młody człowiek sam zgłosił się do jednostki Policji.

Dzisiaj śledczy z Ursynowa przedstawią zarzut 17-latkom. Za usunięcie i zabranie flag może całej trójce grozić kara grzywny, ograniczenia wolności a nawet kara do roku pozbawienia wolności.


ak, ao