W trójkę chcieli wyłudzić 20 tys. złotych - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W trójkę chcieli wyłudzić 20 tys. złotych

Data publikacji 13.09.2012

Południowoprascy policjanci zatrzymali dwie kobiety i mężczyznę, którzy na podstawie sfałszowanego zaświadczenia o zatrudnieniu usiłowali wyłudzić z banku 20 000 złotych. Zatrzymani wpadli na gorącym uczynku, tuż przed podpisaniem umowy. Małgorzata K., Magdalena D. oraz Sławomir G. usłyszeli zarzut usiłowania oszustwa i zostali objęci przez prokuratora policyjnym dozorem. Oszustwo jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji otrzymali informację na temat osób, które działając wspólnie próbowały wyłudzić z banku kredyt. Z posiadanej informacji wynikało, że Małgorzata K. wraz z Magdaleną D. oraz Sławomirem G. posługując się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu, usiłowali wyłudzić z banku kredyt w wysokości 20 000 złotych. Szybkie działania policjantów doprowadziły do zatrzymania całej trójki na gorącym uczynku. Do podpisania umowy i wypłaty gotówki nie doszło. Po zatrzymaniu osoby trafiły do policyjnej celi, a następnie do prokuratury.

49-letnia Małgorzata K., jej wspólniczka 33-letnia Magdalena D. oraz 49-letni wspólnik Sławomir G. usłyszeli zarzut usiłowania oszustwa. Prokurator zadecydował o objęciu zatrzymanych policyjnym dozorem.

Za oszustwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

pp/KSP