Próbowali wyłudzić 70 tys. złotych - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowali wyłudzić 70 tys. złotych

Data publikacji 13.09.2012

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą na Mokotowie przedstawili kolejnym osobom zarzut za usiłowanie oszustwa. 31-latek oraz jego 29-letni wspólnik, posługując się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach, próbowali oszukać bank na kwotę ponad 70 tys. złotych. Stołeczni funkcjonariusze udaremnili mężczyznom wyłudzenie kredytu i zatrzymali ich w trakcie załatwiania ostatnich formalności. Teraz grozi im kara do 8 lat więzienia.

Stołeczni specjaliści zwalczający przestępczość gospodarczą ustalili, że w jednym z banków na terenie Mokotowa młody mężczyzna złożył wniosek o pożyczkę w wysokości 72 tys. złotych. Po sprawdzeniu wszystkich szczegółów okazało się, że ubiegający się o kredyt 31-latek przedłożył w oddziale sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w trakcie załatwiania ostatnich formalności w placówce bankowej. Okazało się, że w proceder ten zamieszany jest również 29-latek, który pojawił się w banku razem ze swoim wspólnikiem. Obaj trafili do policyjnego aresztu, a sprawą zajęli się mokotowscy policjanci.

Wczoraj obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania oszustwa. Dzisiaj o ich dalszym losie zadecyduje prokurator. Czyn, którego się dopuścili zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

mb/KSP