Wpadł poszukiwany listem gończym - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł poszukiwany listem gończym

Data publikacji 11.09.2012

Od 2010 roku policjanci z bielańskiej komendy szukali 60-letniego Tomasza S., który ukrywał się przed organami ścigania. Mężczyzna poszukiwany był listem gończym. Oskarżony jest o oszustwo na szkodę jednego z banków. Wczoraj kryminalni z Bielan na terenie ogródków działkowych zatrzymali poszukiwanego mężczyznę.

Policjanci z wydziału kryminalnego komendy na Bielanach szukali 60-letniego Tomasza S. Mężczyzna był poszukiwany przez śródmiejski sąd. 60-latek od 2010 roku ukrywał się przed organami ścigania. Tomasz S. oskarżony jest o to, że w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem jeden z banków. Robił to poprzez wystawienie i zrealizowanie czeku oraz dokonanie szeregu wypłat przy pomocy karty płatniczej, nie mając pokrycia w zgromadzonych na tym rachunku środkach i wprowadzając w błąd pracowników pokrzywdzonego banku, co do zamiaru spłaty powstałego zadłużenia. Działając w ten sposób naraził bank na straty w wysokości 22 630 złotych.

Poszukiwany mężczyzna wczoraj wpadł w ręce kryminalnych. 60-latek ukrywał się na terenie ogródków działkowych przy ulicy Rudzkiej. Teraz najbliższe miesiące spędzi w zakładzie karnym.

eb/KSP