Pożycz, na pewno ci oddam - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pożycz, na pewno ci oddam

Data publikacji 14.08.2012

Policjanci z Pragi Południe zatrzymali kobietę, która przez prawie dwa lata przywłaszczyła 80 tysięcy złotych. 47-letnia kobieta po zawarciu znajomości z pokrzywdzonym, co pewien czas pożyczała od niego pieniądze, obiecując ich szybki zwrot. Gdy kwota pożyczonych i niezwróconych pieniędzy wzrosła do sumy 80 tysięcy złotych, pokrzywdzony zgłosił się na policję i złożył zawiadomienie o przywłaszczeniu pieniędzy. Wobec zatrzymanej Małgorzaty S., prokurator jako środek zapobiegawczy zastosował dozór.

Do południowopraskiej komendy zgłosił się mężczyzna, który zawiadomił policjantów o przywłaszczeniu znacznej sumy pieniędzy dokonanym przez jego znajomą. Z zawiadomienia wynikało, że pokrzywdzony co pewien czas pożyczał kobiecie pieniądze, które miały mu zostać zwrócone. W sumie przez prawie dwa lata, pokrzywdzony powierzył znajomej 80 tysięcy złotych.

Gdy wszystko wskazywało na to, że kobieta wcale nie ma zamiaru zwrócić pożyczonych pieniędzy, pokrzywdzony zdecydował się o wszystkim powiadomić policjantów. Po przyjęciu zawiadomienia, sprawą zajęli się policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą. Funkcjonariusze zatrzymali 47-letnią Małgorzatę S., która przyznała się do przywłaszczenia pieniędzy. Prokurator, na wniosek policjantów zastosował wobec zatrzymanej policyjny dozór.

Teraz kobiecie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/pp