Zatrzymani po awanturze o boisko - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani po awanturze o boisko

Data publikacji 13.08.2012

Policjanci z Pragi Południe zatrzymali czterech mężczyzn biorących udział w zdarzeniu, które miało miejsce wczoraj na boisku przy ulicy Tarnowieckiej. Powodem awantury najprawdopodobniej był spór o możliwość korzystania z boiska. Początkowo słowna kłótnia przekształciła się w bójkę, gdy jeden z mężczyzn zaatakował cudzoziemca.

Wczoraj po 12.00 na boisku przy ulicy Tarnowieckiej doszło do awantury pomiędzy grupą mężczyzn, którzy wcześniej wynajęli obiekt do gry, a grupą obywateli Białorusi, którzy mieli z niego korzystać od południa. Słowna kłótnia szybko przerodziła się w bójkę, gdy jeden z mężczyzn uderzył cudzoziemca. Policjanci powiadomieni o zdarzeniu natychmiast udali się na miejsce. W międzyczasie grupa Polaków oddaliła się z obiektu. Dwóch cudzoziemców przewieziono do szpitala w celu udzielenia pomocy medycznej.

Kryminalni z Pragi Południe szybko ustalili personalia mężczyzn biorących udział w zajściu. Już kilka godzin po zdarzeniu zatrzymali trzech z nich. Czwarty został zatrzymany dzisiaj o 7 rano. Mężczyźni w wieku od 22 do 32 lat są mieszkańcami Warszawy. Prowadzone przez policję czynności dotyczą rozboju i udziału w bójce.

mm