Malarz stał za sprawą kradzieży kolekcjonerskich monet - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Malarz stał za sprawą kradzieży kolekcjonerskich monet

Data publikacji 02.08.2012

Policjanci z Łomianek zostali powiadomieni o kradzieży z mieszkania ponad 30 monet numizmatycznych, których wartość wynosiła około 15 tys. złotych. Pokrzywdzony poprosił o pomoc funkcjonariuszy po tym, gdy na jednym z portali internetowych zobaczył wystawione na sprzedaż monety ze swojej kolekcji. Jak ustalili detektywi, za sprawą kradzieży stał Daniel W., którego na początku miesiąca pokrzywdzony wynajął do malowania ścian. Policjanci przedstawili zarzut kradzieży 21-latkowi, do którego mężczyzna się przyznał. Odzyskane monety z powrotem trafiły w ręce właściciela.

Detektywi z komisariatu w Łomiankach zostali powiadomieni o kradzieży z mieszkania wartych około 15 tys. złotych ponad 30 monet numizmatycznych. Pokrzywdzony poprosił o pomoc policjantów po tym, gdy na jednym z portali internetowych zauważył wystawione na sprzedaż monety, które rozpoznał, jako swoją kolekcję. Policjanci ustalili okoliczności, w jakich monety znalazły się w jednym z warszawskich antykwariatów i zabezpieczyli je.

Kilka dni później funkcjonariusze zatrzymali Daniela W. Jak ustalili, detektywi, za sprawą kradzieży stał Daniel W., którego na początku miesiąca pokrzywdzony wynajął jako malarza do malowania ścian. Policjanci przedstawili zarzut kradzieży 21-latkowi, do którego mężczyzna się przyznał i poddał dobrowolnie karze. Odzyskane monety z powrotem trafiły w ręce właściciela.

KSP/ego/