Miała 3,5 promila i trzyletnią córeczkę - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Miała 3,5 promila i trzyletnią córeczkę

Data publikacji 26.04.2009

Policjanci z Ożarowa Mazowieckiego zostali powiadomieni, że nietrzeźwa matka opiekuje się dzieckiem. O interwencję poprosił pracownik miejscowego ośrodka pomocy społecznej. Matka trzyletniej córeczki miała 3,5 promila alkoholu w organizmie. Dziewczynką zaopiekowała się babcia. Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Jeśli okaże się, że kobieta swoim zachowaniem mogła doprowadzić do zagrożenia życia i zdrowia dziecka, może jej grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Ożarowa Mazowieckiego zostali powiadomieni o sprawowaniu opieki nad dzieckiem przez nietrzeźwą matką. O interwencję poprosił pracownik miejscowego ośrodka pomocy społecznej. Policjanci niezwłocznie udali się na miejsce interwencji i sprawdzili stan trzeźwości matki.

Szybko okazało się, że kobieta, która dzień wcześniej obchodziła swoje 27 urodziny, miała w organizmie 3,5 promila alholu. Matka w takim stanie opiekowała się swoją 3-letnią córeczką. Dziewczynka trafiła pod opiekę babci.

Policjanci ustalają okoliczności tej sprawy. Jeśli okaże się, że kobieta swoim zachowaniem mogła doprowadzić do zagrożenia życia i zdrowia dziecka, może jej grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

dt, ego