Kredytu nie będzie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kredytu nie będzie

Data publikacji 25.04.2009

48-letni Dariusz Ż. wczoraj został zatrzymany przez policjantów z referatu do walki z przestępczością gospodarczą komendy w Otwocku. Nastąpiło to niemal w okienku kasowym banku, gdzie miał pobrać ponad 20 tysięcy złotych kredytu na podstawie sfałszowanych dokumentów. Za powyższe przestępstwo grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Było tuż przed 12.00, gdy do jednego z otwockich banków wkroczyli funkcjonariusze policji. Właśnie wtedy, jak wynikało z ustaleń operacyjnych Dariusz Ż. miał zrealizować zawartą z bankiem umowę kredytową, opiewającą na ponad 20 tysięcy złotych. Dokumenty, którymi się posłużył były jednak sfałszowane.

Do transakcji nie doszło, policjanci pokrzyżowali biznesowe plany Dariusza Ż. Kiedy mężczyzna pojawił się w banku spotkał się z nieprzewidywaną przez „kredytobiorcę” odmową. A udzielili mu jej otwoccy mundurowi. Stało się to w momencie, gdy na umowie kredytowej znalazł się jego podpis.

Wtedy też na jego rękach znalazły się kajdanki. Dariusz Ż. został zatrzymany. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

dt, js