Przyłapana na oszustwie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przyłapana na oszustwie

Data publikacji 25.04.2009

Złożyła wniosek w banku na kredyt w wysokości 20.000 złotych. Dołączyła do niego, jak się okazało, sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. 23-letnia Katarzyna P. wpadła w ręce Policji, gdy przyszła do banku na warszawskiej Woli podpisać umowę i odebrać gotówkę. Wraz z nią wpadł 51-letniego mężczyznę. Jaki jest jego udział w tym przestępstwie, sprawdzą policjanci.

Pracownicy bankowi weryfikujący złożone dokumenty nabrali podejrzeń co do autentyczności przedłożonego do wniosku zaświadczenia o zatrudnieniu i osiąganych dochodach. O swoich przypuszczeniach powiadomili policjantów z Woli, zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej.

Funkcjonariusze przygotowali zasadzkę w banku. Wpadła w nią 23-letniaKatarzyna P. w chwili załatwiania ostatnich formalności, przed wypłatą gotówki. Wraz z kobietą policjanci zatrzymali 51-letni mężczyzna.
Policjanci prowadzący postępowanie sprawdzają, czy zatrzymana nie złożyła też takich wniosków w innych bankach i czy przypadkiem nie chciał w ten sposób wyłudzić więcej pieniędzy. Sprawdzają również udział zatrzymanego mężczyzny w tym przestępstwie. Kobiecie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

dt, kn