Sąsiad ujawnił, policjanci zatrzymali - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sąsiad ujawnił, policjanci zatrzymali

Data publikacji 25.04.2009

Niespełna dwa dni zajęło kryminalnym ustalenie i zatrzymanie czterech mężczyzn usiłujących dokonać kradzieży z włamaniem. O przestępstwie powiadomił Policję czujny sąsiad, który przegonił sprawców z miejsca zdarzenia i tym samym udaremnił kradzież materiałów budowlanych. 18-letni Kamil C. i Adrian C., 24-letni Brian F. i 27-letni Ricardo F. usłyszą zarzuty i przed sądem odpowiedzą za swój czyn.

Dwa dni temu około 1.00. w nocy jeden z mieszkańców Gocławia powiadomił funkcjonariuszy o tym, że czterech młodych mężczyzn próbuje ukraść materiały budowlane z kontenera stojącego obok bloku. Zgłaszający, kiedy tylko usłyszał hałasy i zobaczył, co się dzieje natychmiast zareagował. Nie tylko powiadomił Policję, ale także spłoszył sprawców i tym sposobem udaremnił kradzież.

Mundurowi, którzy przybyli na miejsce ustalili wszystkie szczegóły zdarzenia. Okazało się, że w bloku, w którym mieszkał zawiadamiający prowadzone są właśnie prace remontowe, a materiały budowlane przechowywane są w kontenerze stojącym nieopodal. I to stamtąd właśnie młodzi ludzie wynosili worki z zaprawą oraz bańki z rozpuszczalnikiem. Zawiadamiający podał rysopisy sprawców oraz złożył zawiadomienie o usiłowaniu dokonania przestępstwa.

Sprawą od razu zajęli się kryminalni. Bardzo szybko i sprawnie ustalili sprawców. Dwóch 18-latków, Kamil C. i Adrian C. oraz 24-letni Brian F. i jego 27-letni brat Ricardo F. zostali zatrzymani w swoich mieszkaniach. Wszyscy byli dość mocno zaskoczeni wizytą policjantów wydziału kryminalnego. Mężczyźni nie sądzili, że zostaną zidentyfikowani i przyjdzie im ponieść odpowiedzialność za to, co zrobili. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Dzisiaj usłyszą zarzuty usiłowanie kradzieży z włamaniem. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

dt, jw